Vērtību sakta

9. October, 2019

Gatavojamies 10. starptautiskajai bērnu un jauniešu mākslas izstādei "Vērtību sakta". Informācija mājas lapā vertibusakta.lv

vertibusakta

Kas ir “Vērtību sakta”?
2020.gada jūlijā Rīgā notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Izstāde “Vērtību sakta” iekļauta Dziesmu svētku pasākumu programmā. Svētku koncepts šoreiz ir “ROTĀ”. Tā autore režisore, izglītības eksperte Inga Krišāne raksta: “Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir rotaļa Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku rituālam un rota piecu gadu gatavošanās ceļam uz šiem svētkiem…Vainags un sakta – apaļās rotas, tik apaļas kā saule, kā skaņa un burts “O”. Latvijas valsts ir sakta, kurā visu novadu zīles mirdz un kas satur pasaules sakšu, kurā plašumos izkaisītie latvieši ierakstīti.”

Sakta ir sena rotaslieta, kas pieminēta arī tautasdziesmās.* Izstāde “Vērtību sakta“ rotās pilsētu, tās dārgakmeņi ir vērtības, kas bagātina, priecē, ir svarīgas. Lai noskaidrotu tieši bērniem un jauniešiem būtiskas vērtības, esam veikuši aptauju. Rosināti uzrakstīt kādas vērtības ir svarīgas, mūsu skolas audzēkņi (8 – 16 g.v.) snieguši dažādas atbildes**, kas sniedz priekšstatu par bērnu un jauniešu skatījuma plašumu. Izstāde ir jaunās paaudzes iespēja parādīt, kā izskatās pasaule, skatoties ar viņu acīm: lietas, īpašības, attiecības, notikumi, kas viņiem rūp, bez kuriem viņu dzīve nebūtu pilnvērtīga. Tās, vienā lokā skatītas, izstaros daudzkrāsainu gaismu, priecējot, iedrošinot, apliecinot. Aicinām meklēt (vērtīgo, nozīmīgo), rotāt (padarīt to skaistu, pievilcīgu), dalīties (parādīt citiem).

Izstāde “Vērtību sakta” tiks veidota gan eksponējot labāko, starptautiskas žūrijas atlasītu apmēram 200 darbu lielformāta izdrukas pilsētas centrā, Esplanādē, līdzās Mākslas muzejam gan virtuāli – internetā – vertibusakta.lv. Dalībniekiem jāiesūta digitalizēti (fotografēti vai skenēti) attēli. Šos attēlus, var papildināt ar tekstu, kas kā grafisks elements papildina darba kompozīciju. Var iesniegt arī darbā pārstāvētās vērtības apraksts.

Tādēļ, ka izstāde noritēs pilsētas vidē, kas ir raiba un dinamiska, darbus ieteicam veidot ar plašākiem krāsu laukumiem, skaidru kompozīciju, viegli nolasāmus. Darbi līdz 2020. gada 8. jūnijam jāiesniedz internetā – vertibusakta.lv. Tur no 2019. gada 15. maija pieejams arī izstādes reglaments.

Tehniskie nosacījumi: horizontāls formāts, proporciju attiecība 16:9

No katras mācību iestādes tiks pieņemti ne vairāk kā 10 darbi.

Darbu iesniegšana izstādei “Vērtību sakta” no 2020. gada 15. janvāra līdz 1. aprīlim.