Izstāde "Saknes/Galotnes"

MĀRAS MUIŽNIECES RĪGAS MĀKSLAS SKOLAS
30 GADU JUBILEJAS IZSTĀDE “SAKNES/GALTONES”
IZSTĀŽU ZĀLES „RĪGAS MĀKSLAS TELPA” INTRO ZĀLĒ
28.02. - 26.03.2017.
No 28. februāra Izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” Intro zālē skatāma Māras Muižnieces Rīgas mākslas skolas 30 gadu jubilejai veltīta izstāde, kurā piedalās tās absolventi, šobrīd dažādu radošo jomu spilgtākie pārstāvji.
Dzīvības sulas plūst no saknēm uz galotnēm, lai varētu augt jauni zari un lapotne varētu pieaugt un atjaunoties. Jau 30 gadus, turpinoties Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas darbībai, šeit mācās aizvien jauni un atkal jauni cilvēki, iepazīstot mākslas jaunradošo spēku.
Izstāde Saknes/Galotnes notiek par godu Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas 30 gadu jubilejai, lai plašākai publikai būtu iespēja ielūkoties mākslas skolas noslēpumos. Uzzināt, kādās galotnēs ir ieauguši mākslas skolas absolventi pēc tās beigšanas. Vai arī atklāt, kur sakņojas šo dažādo jomu personību radošais noslēpums. Multimediālā ekspozīcijā ar neliela formāta darbiem ir iespēja iepazīties ar skolas beidzēju daudzveidīgajiem talantiem un profesionālajām izvēlēm, atšķirīgās mākslas valodās sadzirdēt, kas tik īpašs ir bijis mākslas skolā, kas joprojām liek radoši darboties.
Gleznotājs, mākslas akadēmijas profesors Andris Vītoliņš, jaunā, talantīgā dizainere Guna Poga, grafiķis Renārs Krūmiņš, dažādos medijos strādājošā Margrieta Dreiblate, mediju mākslinieks Mārtiņš Ratniks, grafiķi Liena Bondare un Roberts Rūrāns – lūk tikai daži no šīs izstādes autoriem. Kopā tādu būs apmēram 40. Viņus visus vieno fakts, ka katrs no viņiem savā laikā mācījies Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolā. Izstādē redzamie dažādos mākslas veidos un medijos (glezniecība, grafika, foto, video, u.c.) radītie, vairāk kā 60 darbi dos iespēju vērtēt gan samērā plašu ainu latviešu mūsdienu mākslā, gan spriest par mākslas izglītības un profesionālās mākslas saiknēm un attiecībām.
Izstādes Saknes/Galotnes laikā Rīgas mākslas telpā notiks arī radošas tikšanās un darbnīcas. 10.martā, 16.00 izstādes kuratore Marta Jurjāne, iekārtotājs Pēteris Zilbers, kopā ar dzejnieci Ingmāru Balodi, diplomāti Ligitu Jurkāni un izstādes māksliniekiem, tiksies ar Rīgas mākslas skolu audzēkņiem, lai pārrunātu izstādē redzamo un spriestu par to, kā māksla skolā iegūtais ietekmē radošas personības izaugsmi, skatījumus, vērtības.

Tiks organizētas arī radošas darbnīcas gan bērniem, gan pieaugušajiem.

Ekspozīcijas iekārtojuma autors: Pēteris Zilbers.

Kuratore: Marta Jurjāne.